Styx z nagrodą Green Brand!

Styx to bazująca w Austrii rodzinna firma produkująca od ponad 100 lat m.in. kosmetyki naturalne linii Aroma Derm dla profesjonalnej pielęgnacji w gabinetach kosmetycznych, oraz linii Styx Naturcosmetic do codziennej pielęgnacji domowej.
Konsekwentnie wprowadzana w życie proekologiczna filozofia firmy, oparta na ideach sprawiedliwego handlu, produktów przyjaznych dla środowiska oraz odnawialnej, zrównoważonej produkcji, raz po raz jest doceniana i nagradzana.

Najnowszym sukcesem na długiej liście wyróżnień jest fantastyczna i bardzo dobrze znana nagroda środowiskowa Green Brands.
Jest to wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom, które z jednej strony dotrzymują obietnic dotyczących zrównoważonego rozwoju, z drugiej zdają sobie sprawę z potrzeby odkrywania nowych ścieżek w zakresie ochrony środowiska oraz zrównoważonego zarządzania przedsiębiorstwem Styx od lat wprowadza w życie te ekologiczne i zrównoważone praktyki biznesowe i m. in. za to zdobył kilka tygodni wcześniej uznanie na Beauty Forum STARS ARWARD 2022 we
Frankfurcie.

Na szczycie podium w kategorii „Zrównoważone opakowanie” znalazło się wykonane z folii kompostowalnej opakowanie dla mydła oraz żelu pod prysznic w kostce. Jury było pod wrażeniem, ponieważ opakowanie rozkłada się bez śladu w domowym kompoście po ok. 15 tygodniach.

Firma Styx we Frankfurcie zajęła również drugie miejsce w kategorii „Zrównoważony rozwój”.
Doceniono ogromny wysiłek jakim jest produkcja neutralna pod względem emisji CO2. O sukcesie zadecydowały wewnętrzny systemowi ogrzewania oparty na zrębkach drzewnych, dwa systemy fotowoltaiczne, ECO energia elektrycznej i całkowita niezależności od gazu, Jak mówi dyrektor zarządzający STYX Naturcosmetic – Wolfgang Stix, słowa organiczny i zrównoważony rozwój to dla nas nie tylko puste deklaracje.
Zrównoważony rozwój zaczyna się we własnym domu, we własnym kraju, we własnym regionie”.