O nas

Ręka w rękę z naturą

Dolina Pielach w Dolnej Austrii rozciąga się na wzgórzach i zielonych łąkach. Ciche i spokojne miejsce na przystanek, odpoczynek i spokojne marzenia. To także miejsce, które zachwyca każdego, kto uważa się za fana naturalnych kosmetyków.Tutaj, wewnątrz tego zachęcającego krajobrazu znajduje się Ober-Grafendorf, a dobrze poinformowani wiedzą, że ….w tym jedynym w swoim rodzaju miejscu, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, znajduje się dom STYX Naturcosmetic.

Od 1965 roku, od ponad 50 lat, austriacka firma rodzinna, zatrudniająca obecnie około 50 pracowników, zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych. Dla Szefa firmy Styx Naturcosmetic, tworzenie produktów naturalnych wykracza daleko poza rzemiosło.

Filozofia

Naturalne produkty kosmetyczne STYX są wytwarzane przy użyciu ekologicznie uprawianych lub dzikich surowców roślinnych i najwyższej jakości olejów roślinnych. Produkcja neutralna dla klimatu i brak testów na zwierzętach są dla firmy Styx tak samo istotne, jak stosowanie przyjaznych dla środowiska opakowań nadających się do recyklingu. Wszystkie receptury oparte są na tradycyjnej wiedzy połączonej z najnowocześniejszymi technologiami produkcji. Każdego dnia firma wypełnia lukę między tradycją a nowoczesnością.

Składniki

Surowce pozyskiwane są przede wszystkim z Austrii, jak również z obszarów naturalnego pochodzenie roślin i ziół np. lawendy z Prowansji. Odbywa się to z najwyższą dbałością o jakość. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie składniki organiczne lub dzikie zioła, tłoczone na zimno oleje roślinne lub w 100% czyste olejki eteryczne. Spełnienie tych kryteriów gwarantuje tworzenie doskonałych, wysoce skutecznych naturalnych produktów kosmetycznych.

Opakowanie produktu

Zrównoważony rozwój i kwestia”opakowań” są dla firmy bardzo ważne. Nieustannie poszukuje się lepszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań.

Produkcja neutralna dla klimatu

Obok naturalności produktów, ich ekologiczna, zrównoważona produkcja jest również bardzo istotna. Wykorzystanie energii odnawialnej jest od wielu lat codziennością firmy.Własny rozdrabniacz drewna w połączeniu z systematycznym zalesianiem przez naszych regionalnych partnerów oraz wyłączne wykorzystanie zielonej energii pozwala nam produkować w sposób neutralny dla klimatu.

Zielona energia z natury

STYX wykorzystuje wyłącznie zieloną energię, która jest wytwarzana z odnawialnych jej źródeł , takich jak woda, wiatr, biomasa, energia geotermalna lub słońce. Wraz z przejściem na zieloną energię firma wniosła cenny wkład w ochronę środowiska i wykorzystanie zasobów naturalnych.

STYX eksploatuje system fotowoltaiczny od sierpnia 2013 roku. System obejmuje kolektory o powierzchni 280 m², które produkują około 54 000 kWh energii elektrycznej rocznie. Moc słońca jest wykorzystywana optymalnie, ponieważ STYX sam wytwarza 30% rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.

W 2011 roku STYX zainstalował ciepłownię na biomasę zasilaną odłamkami drewna. Oczywiście STYX pozyskuje zrębki od rolników w regionie. Ciepłownia na biomasę osiąga oszczędności około 30 000 m3 gazu i 58,5 ton emisji CO2 rocznie. Oznacza to, że STYX wytwarza swoje kosmetyki całkowicie w sposób neutralny dla środowiska.

Koncepcja spedycji i transportu

Zapewniamy również odpowiedzialność ekologiczną w opakowaniach. Używamy złomu tekturowego, który sami robimy jako materiał wyściełający zamiast folii bąbelkowej, a także chipsów kukurydzianych. Oznacza to, że z jednej strony minimalizujemy ilość odpadów kartonowych, a z drugiej oszczędzamy plastik niekompatybilny dla środowiska.