Blog

Styx z nagrodą Green Brand!

Styx to bazująca w Austrii rodzinna firma produkująca od ponad 100 lat m.in. kosmetyki naturalne linii Aroma Derm dla profesjonalnej pielęgnacji w gabinetach kosmetycznych, oraz linii Styx Naturcosmetic do codziennej pielęgnacji domowej.
Konsekwentnie wprowadzana w życie proekologiczna filozofia firmy, oparta na ideach sprawiedliwego handlu, produktów przyjaznych dla środowiska oraz odnawialnej, zrównoważonej produkcji, raz po raz jest doceniana i nagradzana.

Najnowszym sukcesem na długiej liście wyróżnień jest fantastyczna i bardzo dobrze znana nagroda środowiskowa Green Brands.
Jest to wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom, które z jednej strony dotrzymują obietnic dotyczących zrównoważonego rozwoju, z drugiej zdają sobie sprawę z potrzeby odkrywania nowych ścieżek w zakresie ochrony środowiska oraz zrównoważonego zarządzania przedsiębiorstwem Styx od lat wprowadza w życie te ekologiczne i zrównoważone praktyki biznesowe i m. in. za to zdobył kilka tygodni wcześniej uznanie na Beauty Forum STARS ARWARD 2022 we
Frankfurcie.

Na szczycie podium w kategorii „Zrównoważone opakowanie” znalazło się wykonane z folii kompostowalnej opakowanie dla mydła oraz żelu pod prysznic w kostce. Jury było pod wrażeniem, ponieważ opakowanie rozkłada się bez śladu w domowym kompoście po ok. 15 tygodniach.

Firma Styx we Frankfurcie zajęła również drugie miejsce w kategorii „Zrównoważony rozwój”.
Doceniono ogromny wysiłek jakim jest produkcja neutralna pod względem emisji CO2. O sukcesie zadecydowały wewnętrzny systemowi ogrzewania oparty na zrębkach drzewnych, dwa systemy fotowoltaiczne, ECO energia elektrycznej i całkowita niezależności od gazu, Jak mówi dyrektor zarządzający STYX Naturcosmetic – Wolfgang Stix, słowa organiczny i zrównoważony rozwój to dla nas nie tylko puste deklaracje.
Zrównoważony rozwój zaczyna się we własnym domu, we własnym kraju, we własnym regionie”.

Styx z nagrodą BESTES ORGANIC 2023

STYX znowu górą – Tytułami BESTES ORGANIC 2023 w Niemczech wyróżnione zostały dwa produkty z katalogu Styxa:
Propozycja z najnowszej serii kosmetyków: certyfikowany organiczny krem do ciała z Dziką Różą jakości BIO
– certyfikowany
– odpowiedni dla każdego rodzaju skóry
– wegański
Ten wykwintny i bogaty krem do ciała doskonale się wchłania, dostarczając skórze naturalnych składników aktywnych o długotrwałym działaniu.
Miłośnicy róż będą mogli poczuć się jakby spoczywali na łożu usłanym płatkami, otuleni kwiatowym zapachem organicznej dzikiej róży z organicznym olejkiem z róży damasceńskiej.
Tłoczony na zimno, organiczny olej słonecznikowy z Austrii stabilizuje strukturę komórek skóry
Styx
Sprawdzony klasyk – uwielbiany przez naszych klientów Balsam Ziemniaczany
Balsam zapewnia natychmiastową ulgę dla wysuszonej, podrażnionej skóry dłoni. Koi i regeneruje skórę przy pomocy oleju makadamia, masła shea i soku z ziemniaka. Produkt doskonale się wchłania, sprawiając że skóra pozostaje widocznie wygładzona i nawilżona.
– posiada certyfikat ECOCERT
– opakowanie wykonane w 95% z surowców odnawialnych
– wegański

Uznanie na Beauty Forum STARS ARWARD 2022 zyskała również konsekwentna postawa producenta, której główne założenia to idea zrównoważonego rozwój oraz produkcja neutralna pod względem CO2.

Nasz sklep w Krakowie

Drodzy Klienci,
Zapraszamy Was serdecznie w nasze “progi” – jesteśmy dla Was codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00 w sklepie przy ul.Prochowej 13A
Nasz sklep internetowy jest do Waszej dyspozycji 24 godziny na dobę QMS.com.pl
Serdecznie zapraszamy, doradzimy, pomożemy!
Шановні клієнти,
Щиро запрошуємо вас до наших «порогів» – ми поруч для вас щодня з понеділка по п’ятницю з з 9.00 до 17.00 в магазині за адресою Прохова 13A
Наш інтернет-магазин у вашому розпорядженні 24 години на добу QMS.com.pl
Щиро запрошуємо, проконсультуємо, допоможемо!