Masło Shea BIO DIY

Niedawno odebraliśmy telefon z pytaniem od klientki: Czy wasze Masło Shea BIO DIY Styx Naturcosmetic 500 g jest produktem rafinowanym?
Chętnie odpowiadamy na wasze pytania dotyczące produktów jednorazowych oraz naturalnych austriackich kosmetyków Styx i Aroma Derm.
Na te bardziej podchwytliwe – z małą pomocą niezastąpionej pani Anity z głównej siedziby ich producenta, która po odpowiedzi sięga wprost do laboratorium Styxa w Austrii.

Masło Shea – znane również jako masło karite – powstaje z owoców masłosza Parka. Wyselekcjonowane nasiona tego drzewa poddawane są tłoczeniu, obróbce termicznej, a później w celu przedłużenia jego trwałości – procesowi przyjaznej dla produktu rafinacji.
Organiczne masło Masło Shea DIY – Do it Yourself, dzięki niezwykle bogatemu składowi oraz wszechstronnym właściwościom, jest produktem niezrównanym.
Sprawdza się zarówno samodzielnie – do masażu i pielęgnacji skóry całego ciała i włosów, jak i w zestawie – jako składnik kremów, lotionów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, mydeł.

Ponieważ doskonale wchłania się zarówno solo, jak i w połączeniu np. z olejkami eterycznymi czy olejami bazowymi, wspaniale sprawdza się również jako jeden ze składników dla kosmetyków do samodzielnego przygotowania w domu.
W serii produktów do DIY, znajdziecie również organiczne Masło Kakaowe BIO – DIY.