Dzięki temu Twoje stopy pozostaną świeże nawet latem!

Pocenie się w gorące letnie dni jest częścią codziennego życia, ale jest bardzo nieprzyjemne dla stóp. Dlatego, zebraliśmy najlepsze wskazówki, jak walczyć z poceniem się stóp i nieprzyjemnym zapachem stóp.

1. Właściwa pielęgnacja stóp i higiena
W przypadku spoconych stóp najważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja i higiena stóp. Codzienne mycie ich mydłem nie tylko utrzymuje stopy w czystości, ale także zwalcza bakterie. Po umyciu dobrze osusz stopy – nie zapomnij o przestrzeniach między palcami! Regularne usuwanie modzeli i pielęgnacja paznokci również powinny być obowiązkowym elementem Twojej pielęgnacji.

2. Wybór butów ma kluczowe znaczenie
Otwarte, luźne buty są idealne latem. Nie tylko są wygodne, ale skóra może lepiej oddychać, a pot odparowuje. Jeśli nie możesz obejść się bez zamkniętych butów, zadbaj o wybór odpowiedniego materiału – lepsze będą oddychające, naturalne materiały. Pomaga także regularnie dezynfekować, wietrzyć i suszyć buty. Daje to bakteriom niewielkie szanse na przeżycie.

3. Skarpetki mają znaczenie
W walce ze spoconymi stopami, oprócz butów, ważną rolę odgrywają także skarpetki. Istotny jest tutaj także dobór materiałów. W każdym razie należy unikać skarpet syntetycznych. Najlepsze są cienkie bawełniane skarpetki.

4. Kąpiele stóp
Sprawdzonym domowym sposobem na spocone i tłuste stopy jest kąpiel stóp. Potrafi zdziałać cuda i jest prawdziwą ucztą nie tylko dla stóp, ale i duszy.

Dodatki do kąpieli, które mogą pomóc:
– Olejek szałwiowy lub liście szałwii, z drzewa herbacianego, lawendowy, rozmarynowy i bergamotowy.

Olejki mogą zwężać pory i wysuszać stopy, mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

5. Nawilżaj stopy balsamem lub kremem. Idealnie sprawdzi się tutaj balsam od Styx Naturcosmetic!

Dzięki tym wskazówkom Twoje stopy pozostaną świeże i suche nawet podczas najbardziej upalnych dni.